Barbara Grześ - BrainIQ

Barbara Grześ

Menedżer, NeuroCoach, Trener Biznesu, Konsultant

Jestem pasjonatką rozwoju osobistego, i nieszablonowego podejścia do rozwiązywania problemów. W myśl motta – „Success is a journey not a destination” – w mojej podróży przez życie, każdego dnia rozwijam swoje umiejętności i uczę się nowych rzeczy, co pomaga mi w realizacji marzeń i osiąganiu celów jakie przed sobą stawiam.

Prywatnie od ponad 18 lat jestem szczęśliwą żoną i spełnioną mamą dwóch wspaniałych córek.

Zawodowo jestem doświadczonym i  skutecznym menedżerem z przeszło 20 letnim doświadczeniem zawodowym, mentorem, trenerem biznesu, jeden z nielicznych  na świecie neurocoach i neurocoach kryzysowy który w pracy z ludźmi efektywnie wykorzystuje wiedzę o funkcjonowaniu mózgu i Analizę Biostrukturalną.

Połączenie szerokiej wiedzy, wyczucia, inteligencji biznesowej oraz doświadczenia zdobytego w organizacjach zarówno w kraju jak i poza jego granicami dają mi szerokie, nieszablonowe spojrzenie na każdy problem. Praktyka, doskonałe narzędzia i techniki  coachingowe oraz warsztat trenerski na najwyższym światowym poziomie,  pozwalają mi osiągać wspólnie z moimi Klientami ponadprzeciętne rezultaty.

Po ponad 20 latach pracy dla branży finansowej jako menedżer zarządzający i mentor, przyszedł czas na dalszy rozwój i wykorzystanie zgromadzonego przez lata doświadczenia, wiedzy i zdobytych kompetencji w pracy coacha i trenera biznesu jak również wpieranie organizacji w realizowanych projektach jako konsultant.

Wsparcie i  rozwój drugiego człowieka, odkrywanie jego potencjału oraz towarzyszenie w osiąganiu celów to moja pasja i jednocześnie misja życiowa. Do każdego projektu, klienta, organizacji podchodzę zawsze indywidualnie, z ogromną ciekawością, entuzjazmem i zaangażowaniem. 

Jestem przekonana, że  każdy człowiek czy organizacja ma w sobie ukryty niewykorzystany potencjał, którego często nie dostrzega – pomagam go odnaleźć, zidentyfikować  i przełożyć na wymierne rezultaty, w zgodnie z wartościami i wewnętrznym kompasem.

Uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych , są tylko takie do których musimy się lepiej przygotować i być gotowym zapłacić za nie odpowiednio wysoką cenę.

Aby dojść do miejsca w którym jestem dzisiaj, musiałam przebyć długą drogę zarówno w zakresie edukacji, rozwoju swoich kompetencji, ciągłego poszerzania wiedzy jak również zdobywania doświadczenia na kluczowych stanowiskach menedżerskich.   

Dzisiaj, zdobytą przez lata wiedzę, umiejętności i doświadczenie wykorzystuję, aby wspierać i rozwijać organizacje i ludzi którzy są gotowi na osiąganie ponadprzeciętnych rezultatów w swoich obszarach.

Czy jesteś gotowy na osiąganie ponadprzeciętnych rezultatów ?
Jeśli tak, to w drogę. Chętnie będę wspierać Cię w Twojej podróży.
Zapraszam do współpracy.

Moje BIO

Barbara Grześ – doświadczony menedżer, certyfikowany Coach i Trener Biznesu, certyfikowany Coach Kryzysowy, certyfikowany Trener STRUCTOGRAM®, konsultant, przedsiębiorca, właściciel S.M.A.R.T. Business Coaching Barbara Grześ jak również marek BrainIQ® i NoBo Concept®. 

Swoje multidyscyplinarne wykształcenie zdobywała mi.in. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej, podczas studiów podyplomowych z zakresu psychologii biznesu  oraz studiów doktoranckich ukończonych w Katedrze Finansów i Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej, z wyróżnieniem ukończyła program Executive MBA oraz program PostMBA – Akademia Przywództwa  realizowany przez Francuski Instytut Zarządzania. Jest absolwentem studium Coachingu MLC – program akredytowany przez Izbę Coachingu , ukończyła również Akademię Trenera realizowaną przez Rowińska Business Coaching.

Od ponad 20 lat pracuje na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla, zarządza, doradza, szkoli, wspiera firmy i ludzi w zarządzaniu operacyjnym, doskonaleniu procesów, rozwijaniu kompetencji i osiąganiu celów. Jako Certyfikowany Trener szwajcarskiego Systemu Treningowego STRUCTOGRAM® , w swojej pracy, do identyfikacji potencjału i rozwoju wykorzystuje Analizę Biostrukturalną.

Pracowała w projektach o zasięgu krajowym i międzynarodowym m.in. dla takich firm jak :  Bank Pekao S.A. , Intrum Justitia , Tempo Finanse, Kancelaria Corpus Iuris , Centrum Finansowe Banku BPS S.A. ,TU  Gothaer S.A. , Idea Bank S.A,   i inne.

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży finansowej (bankowość, ubezpieczenia, credit management) na stanowiskach zarządczych w szczególności w obszarze windykacji należności, zarządzania operacyjnego. Doradzała , konsultowała,   realizowała procesy szkoleniowe i coachingowe dla osób z sektora ubezpieczeniowego, leasingowego, call center, IT, medycznego.

Wykładowca na konferencjach, sympozjach i szkoleniach, tematyka szkoleń to przede wszystkich: budowanie i zarządzanie zespołami, przywództwo, efektywna komunikacja, zarządzanie czasem i elastyczną strukturą zatrudnienia, budowanie zaangażowanie i motywacja, asertywność , negocjacje , windykacja i budowanie relacji z Klientem zadłużonym, zarządzanie należnościami trudnymi.  Licencjonowany trener STRUCTOGRAM® Training System, autorka i trener kompleksowego programu szkoleniowego dla branży windykacyjnej BrainIQ Debt Collection Master oraz programu dla kadry kierowniczej „Zarządzanie Zespołem Lider & Menedżer”.

Doskonałe umiejętności zarządzania dużymi zespołami (powyżej 300 osób) w tym strukturami rozproszonymi oraz Call Center. Tworzy i wdraża  strategię. Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu zmian transformacyjnych, projektów restrukturyzacyjnych, praktyk zarządzania operacyjnego. Project Manager projektów strategicznych oraz projektów wdrożeniowych w zakresie narzędzi informatycznych. Doświadczenie w realizacji projektów o skali międzynarodowej m.in. z zakresu doskonalenia procesów operacyjnych w obszarze windykacji, zarządzania zasobami ludzkimi, tworzenia efektywnych systemów motywacyjnych. Zarządzanie procesowe, modelowanie procesów, tworzenie i doskonalenie procedur operacyjnych, negocjacje. Ekspert w zarządzaniu procesami restrukturyzacyjnymi i windykacyjnymi na wszystkich etapach postępowania oraz procesami obsługi klienta, portfelami wierzytelności masowych i korporacyjnych.

Jako doświadczony Menedżer przejmuje pełną odpowiedzialność za zarządzany obszar, wspiera organizacje w podnoszeniu ich efektywności działania na różnych płaszczyznach funkcjonowania – od rozwoju kapitału intelektualnego po modelowanie, optymalizację i zwiększanie efektywności realizowanych procesów.

Jako certyfikowany Coach  towarzyszy zespołom i Klientom w rozwoju, odkrywaniu tkwiącego w nich potencjału, pokonywaniu ograniczających przekonań i lęków w osiąganiu celów oraz kreowaniu ich wymarzonej drogi, interwencjach w sytuacjach kryzysowych, etapach zmian życiowych i zawodowych, budowaniu kariery zawodowej w zgodzie z indywidualną biostrukturą, definiowaniu , planowaniu i osiąganiu celów na poziomie mistrzowskim.

Jako certyfikowany Trener Biznesu razem z zespołem dba o właściwy – ukierunkowany na realizację celów organizacji – rozwój kapitału intelektualnego, dostarcza niezbędne do realizacji zadań kompetencje, identyfikuje i uwalnia potencjał i wspiera w budowaniu efektywnych , zaangażowanych i odpowiedzialnych zespołów, potrafiących sprostać najbardziej ambitnym  celom jakie stawia przed nimi organizacja. Utalentowanych managerów rozwija w doskonałych liderów ,a  zwykłe zespoły zamienia w zespoły marzeń.

Jako doświadczony Konsultant i Ekspert wspiera organizacje w realizacji projektów transformacyjnych, reorganizacjach operacyjnych, budowaniu systemów motywacyjnych, modelowaniu procesów, budowaniu strategii i organizacji pracy zespołów windykacyjnych, rozwoju i właściwego wykorzystania kompetencji merytorycznych personelu i menedżerów w szczególności w zakresie zarządzania obszarem windykacji.

„Nawet najdalszą podróż, zaczyna się od pierwszego kroku.”

Lao-tzu

Wybrane dyplomy i certyfikaty

Referencje

Miałam to szczęście, aby spotkać na mojej drodze życiowej Basię Grześ.  Od tego czasu minęło już kilka lat, w trakcie tego okresu Basia wielokrotnie była dla mnie nieocenionym wsparciem , a niejednokrotnie i drogowskazem w podejmowanych decyzjach. Miałam okazję również współpracować z Basią na kilku projektach i to co mogę powiedzieć – współpraca z taką profesjonalistką jak Barbara Grześ to prawdziwa przyjemność. Posiada bardzo dużą wiedzę merytoryczną, co w połączeniu z ogromnym doświadczeniem, powoduje, że w jej obecności każdy czuje komfortowo, a jednocześnie nie pozwala „stać w miejscu” , inspiruje, zaraża optymizmem, emanuje od niej pozytywna energia, wspiera i motywuje do działaniu – przy niej nie można się nudzić.  Praktycznie od początku kiedy poznałam Basię wiedziałam “to osoba czynu, niezłomna w działaniu, a jednocześnie bardzo wrażliwa i bardzo ważny jest dla niej drugi człowiek”. Jest osobą, która zawsze podchodzi bardzo życzliwie i dużą otwartością do drugiego człowieka, angażuje się na 100% w to co robi, jest uważna, potrafi słuchać i stawiać właściwe –  czasami bardzo trudne pytania – czego miałam możliwość doświadczyć 🙂.  Cieszę, że nasze drogi się spotkały i polecam każdemu współpracę z Basią.

Teresa Bartoszewska – Starszy Ekspert – Analityk biznesowy w TUiR „Warta”

Wyjątkowa kobieta, wyjątkowy człowiek – to pierwsze słowa jakie przychodzą mi na myśl kiedy mowa o Basi Grześ. Mądra, wszechstronna, niezauważalnie zarażająca pozytywną energią – muszę uczciwie ostrzec, że dłuższe przebywanie w towarzystwie Barbary grozi trwałym porzuceniem pesymizmu. Potrafi dostrzec w drugim człowieku to co ważne i dobre. Wyeksponować to i tak pokierować naszymi myślami, że sami zaczynamy widzieć własne zachowania z pewnego dystansu, co oczywiście ułatwia podejmowanie prawidłowych decyzji.
Dla mnie osobiście, jako osoby dość upartej bardzo ważne jest to, że szanuje zdanie innych ludzi i nie próbuje na siłę forsować swojego punktu widzenia. Nie zmienia to faktu, że potrafi bronić swoich racji używając przemyślanych argumentów. Subtelna, taktowna i niezmiernie kulturalna, a przy tym szczera i bezpośrednia osoba. Pełna optymizmu i wrażliwości na drugiego człowieka. Cieszę się, że los skrzyżował nasze drogi.

Krystyna Pszczoła - Przedsiębiorca, Księgowa

Rozwój z Basią Grześ to przygoda z dobrym zakończeniem, której doświadczyłam na własnej skórze. Basia Grześ to osoba, która da Ci nie tylko swoją uwagę, zrozumienie i akceptację ale także możliwość usłyszenia siebie samego, dotarcia do swoich potrzeb i odwagi aby je wyrazić i zaopiekować. W relacji z Basią zyskałam możliwość spojrzenia na sprawy z różnych perspektyw oraz dokonania wyboru zgodnego ze mną. Atmosfera, którą buduje powoduje, że chętnie pracuje się nad trudnymi tematami i nabiera się ochoty na niemożliwe. Przy niej nawet trudne emocje stają się zrozumiałe i właściwe. Widzi w Tobie to, co dla Ciebie dopiero po jakimś czasie staje się widoczne. Basia dla mnie to wdzięczność za to, że stanęła na mojej drodze prywatnej i zawodowej. Jej wiedza, znajomość profesji, otwartość, wrażliwość, serdeczność, takt, poczucie humoru w powadze … to mieszanka, którą zapamiętasz z uśmiechem na ustach. Basia to taki stempelek, który znalazł swoje miejsce w mojej głowie i sercu. Szczerze polecam.

Monika Radzio - Psychoterapeuta, Psychodietetyk, Coach, Mediator